Sosyal Medya

facebookSosyal Medya
Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

telefonBize Ulaşın
0538 279 20 54

Teklif Talep Formu

zarfTeklif Talep Formu
Taleplerinizi İletin

Kumluca Domatexpo'ya Hazır

58887ec5eb10bb0ea4741d69İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - KUMLUCA Belediyesi tarafından bu yıl 16-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 5. Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı'nın (DOMATEXPO) tanıtım toplantısı, Antalya Fener Caddesi üzerindeki Yöresel Ürünler Satış Noktası'nda (YÖREMAR) yapıldı.

Basın toplantısının ev sahipliğini, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yaptı. Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, MSK Fuarcılık ile aynı zamanda YÖREMAR Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Sedat Kolcuoğlu ve Kumluca Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Süleyman Fethi Örgel basın toplantısına katılan diğer isimler oldu. Fuarın Kumluca merkezdeki toptancı halde gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Çetinkaya, fuarın Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile düzenlendiğini söyledi.

Fuarın sloganının 'Domatesçiler Burada', temasının da 'Domates ve Fidecilik' olarak belirlendiğini kaydeden Çetinkaya, "Fuarımızı ilk yılında 'Domates ve Çocuk', ikincisinde 'Domates ve İhracat', üçüncüsünde 'Domates ve Tüketici', dördüncüsünde ise 'Domates ve Sera Teknolojileri' temasıyla yaptık. Bu yılki temamızı da 'Domates ve Fidecilik' olarak belirledik. Kumluca bilinçli üretimin yapıldığı, gıda güvenliğinin son derece hassas uygulandığı bir üretim merkezi. Ürünlerimizin önemli miktarı yurt dışına ihraç ediliyor. İhracatı yapılan sadece domates değil. Patlıcan, biber gibi birçok yaş sebze üretimi yapıyoruz. Altyapı, üretim kalitesi, insanlarımızın ve ürünlerimizin güvenilirliği konusunda insanların gönüllerince güvenebileceği bölgeyiz. Kumluca bölgesinde 55 bin dönüm sera alanımız mevcut. Ürettiğimiz ürünün yüzde 40'ı ihracata, geri kalanı iç pazara dağılıyor" diye konuştu.

Fuarda ülke genelinde üretim yapan çiftçiler, domates yetiştiriciliğine girdi sağlayan firmalar, tüccarlar, ihracatçılar, komisyoncular, pazarcılar ve domates üzerine çalışan akademisyenleri sadece domatesi konuşmak üzere misafir edeceklerini sözlerine ekleyen Çetinkaya, "Amaç sadece üretici ile teknolojiyi buluşturmak değil. Düzenlenecek panellerle, sorunların tartışılacağı platformlar hazırlanılacak. Yurt dışından da ziyaretçilerimiz olacak. Balkanlar, Afrika ve Avrupa'dan ziyaretçilerimiz olacak" diye konuştu.

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.