Sosyal Medya

facebookSosyal Medya
Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

telefonBize Ulaşın
0538 279 20 54

Teklif Talep Formu

zarfTeklif Talep Formu
Taleplerinizi İletin

3. Domatexpo Fuarı

Konuşmacılar

vedat-mirmahmutoğulları

Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI /Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı

“2002 yılında Türkiye, tarımsal üretimde dünyada 11. sırada, Avrupa’da ise 4. sıradaydı. 2014 yılına geldiğimizde Türkiye tarımsal üretimde dünyada 7. sırada, Avrupa’da ise birinci sırada yer alıyor. Bu yükselişimizde Antalyalı, Kumlucalı çiftçilerimizin payı ve emeği vardır. Sizler bu konuda bir destan yazdınız, bizler de sizlerle gurur duyuyoruz.”


menderes-turel

Menderes TÜREL/ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

“Domatexpo Fuarının her geçen yıl gelişmesi ve tarım sektörüne katkısını görmekteyiz. Artık üreticimiz bilinçli. Avrupa’nın 10 misli bir hedefi yakalamışız. 12 yıl önceki üretim rakamlarına baktığımızda üreticimizin bilinçlenmesi ve bakanlığımızın ortaya koyduğu doğru politikaları görebiliyoruz. Belediye olarak tarımsal üretimin sağlayacağı katma değeri iyi biliyoruz, bu amaçla belediye bünyesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi ve Kırsal Hizmetler Dairesi kuracağız.”


husamettin-cetinkaya

Hüsamettin ÇETİNKAYA / Kumluca Belediye Başkanı

“Kumluca’da domates üretimi artık tamamen kayıt altında yapılıyor. Üretim şeklimiz biyolojik ve entegredir. Böyle olunca üretilen ürünlerimiz doğal ve sağlıklıdır. Burada çiftçilerimize sorun, hiçbirisi sınıfta kalmaz. Hepsi 100 üzerinden 100 alırlar. Domatexpo Fuarı ile bu yıl domates üretimi ve tüketimindeki kadınları fuarda buluşturduk. Üretici çiftçi kadınlarımız ve tüketici konumundaki ev hanımları fuarımızda bir araya geldiler ve fikir paylaşımı yaptılar.”


ali-eroglu

Ali EROĞLU/Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ve Biyolojik Mücadele Derneği Başkanı

“Domates üretiminde Bambus Arısının önemine dikkat çekmek istiyorum. Bambus arıları çiçeklerde doğal yollarla tozlanmayı sağlayan ve hormon kullanımını ortadan kaldıran bir unsurdur. Bambus arısını öldürmemek için de kullanılan kimyasal ilaçlara çok seçici davranmak zorunda kalınmıştır. Tarım alanlarında kimyasal kullanım, çevre açısından birtakım olumsuz faktörler oluşturmaktaydı. Topraktaki kimyasal kalıntısı, kimyasal kullanımının bağışıklık sistemindeki zararları gibi birçok unsur ortaya çıkmaktadır. Bambus arısı bunun önüne geçmektedir. Bir domatesin içinde çekirdek görüyorsanız, boşluklar yoksa bu domates bambus arısıyla üretilmiştir.”


canan-hançer-baştürk

Canan Hançer BAŞTÜRK / Kumluca Kaymakamı

“Kumlucaya böyle bir fuarın kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemiz üretim potansiyeli oldukça yüksektir. Hem üretimde karşılaşılan sorunlara ışık tutması hem de bölgenin marka olması yönünde yaptığı katkılar açısından önümüzdeki yıllarda büyüyerek ve büyüterek fuarın daha faydalı olacağına inanıyorum.”


İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.