Sosyal Medya

facebookSosyal Medya
Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

telefonBize Ulaşın
0538 279 20 54

Teklif Talep Formu

zarfTeklif Talep Formu
Taleplerinizi İletin

2. Domatexpo Fuarı

Konuşmacılar

bakan

Hayati YAZICI / Gümrük ve Ticaret Başkanı

“Cumhuriyetin 100. yıl dönümü olan 2023 ile ilgili hedeflerimiz var, bunlardan biri de Türkiye'nin dünya ölçeğinde 10 markaya sahip olması. Marka yaratmak açısından DOMATEXPO gibi ihtisas fuarları çok önemli, Kumluca domatesi dünya ölçeğinde bir marka olabilir”.


m

Menderes TÜREL / Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı

Yeni Hal Kanunu ile yüzde 75 yüzde 25 olarak uygulanan hal rüsumunun, üretici ve tüketici hallerinde yüzde 50 yüzde 50 olarak dağıtılmasına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda karar verilmiştir.


vali

Sebahattin ÖZTÜRK / Antalya Valisi

4 mevsim üretimi ve 20 milyon 990 bin dekarlık tarım arazisi ile Antalya'da yeni tarım teknolojisinin en çok kullanıldığı ilimizdir. Antalya'da en yoğun örtü altı üretim Kumluca bölgesindedir, Kumluca'daki uygulamalar Türkiye'nin diğer bölgelerini de teşvik etmektedir.


kaymakam

Canan Hançer BAŞTÜRK / Kumluca Kaymakamı

Kumlucaya böyle bir fuarın kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemiz üretim potansiyeli oldukça yüksektir hem üretimde karşılaşılan sorunlara ışık tutması hem de bölgenin marka olması yönünde yaptığı katkılar açısından önümüzdeki yıllarda büyüyerek ve büyüterek fuarın daha faydalı olacağına inanıyorum.


tusemkom-baskaniYüksel TAVŞAN / Türkiye Sebze ve Meyve Kom. Fed. Başkanı

Türkiye Halciler Birliği’nin oluşturulmasını istiyoruz. Bu
konuda Sayın Bakanımızdan desteklerini bekliyoruz.


belediye-baskani2

Hüsamettin ÇETİNKAYA / Kumluca Belediye Başkanı

Kumluca yaş meyve sebze üretiminde Türkiye'nin kaptan pilotudur. Üretimin yüzde 90'ı ihraç edilmektedir. Fakat üreticimiz çek yasasıyla ilgili sıkıntılar yaşıyor. Tahsilatta yaşanan sorunlar tarım sektöründe üreticileri mağdur ediyor. En büyük girdi kalemi olan gübrede KDV oranının yüzde 18'den yüzde 3'e veya daha aşağılara çekilmesi durumunda üreticinin yüzü gülecek.


İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.