Sosyal Medya

facebookSosyal Medya
Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

telefonBize Ulaşın
0538 279 20 54

Teklif Talep Formu

zarfTeklif Talep Formu
Taleplerinizi İletin

1. Halser

98Bayram Ali ÇAKIROĞLU / İstanbul Haller Müdürü

İstanbul Haller Müdürlüğü olarak tüketici sağlığını her şeyin üstünde tutan bir anlayışla çalışıyoruz. İstanbul ülkemizin en kalabalık kenti. Milyonlarca İstanbulluya taze sebze ve meyve temini yapılan Bayrampaşa ve Kadıköy hallerinin en güvenilir, en sağlıklı şekilde mal temini yapması için gereken her türlü denetimi ve düzenlemeyi yapıyoruz. Her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. Uluslararası ilişkilerimiz sayesinde alınmasını sağladığımız kararla Dünya Haller Birliği Kongresi bu sene İstanbul'da toplanacak. Dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan İstanbul'da konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamak ve ülkemizin üretim potansiyeli ve irin kalitesi hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz.

Dünya Haller Birliği toplantısı sırasında Bayrampaşa Hali'nde Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu TÜSEMKOM ile işbirliği içinde bir etkinlik gerçekleştirmeyi istedik. TÜSEMKOM ile birlikte organize edeceğimiz HALSER İstanbul Sergisi organizasyonuyla yabancı konuklarımıza ülkemizi ve sektörümüzü daha iyi anlatmayı istiyoruz.


eefYüksel TAVŞAN / TÜSEMKOM BAŞKANI

Mekan, katılımcılar ve davetliler itibarıyla HALSER İstanbul Projesi çok isabetli bir çalışmadır. Serginin muhakkak çok önemli sonuçları olacak. TÜSEMKOM olarak bu olumlu etkiyi sektörümüzün ve üyelerimizin yararına değerlendirmek amacıyla bütün üye derneklerimizi seferber ettik. Çünkü çalışma alanımızla ilgili her türlü organizasyonda üstümüze düşeni yerine getirmek gibi bir prensibimiz var. HALSER İstanbul Sergisi de çok önem verdiğimiz bir organizasyondur.

Bayrampaşa Toptancı Hali ilk defa böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Sektör firmaları, komisyoncu esnafı, üreticiler ve diğer sektör paydaşları aynı ortamda bir araya gelecek. Önemli olan katılımcıların, sergiyi ziyaret eden insanların tatmin olabilmesi, beklentilerinin karşılanabilmesidir. Tarım sektöründe faaliyet gösteren paydaşlar açısından katılımcı olarak yeterli çeşitliliğin sağlanmasının, serginin amacına ulaşabilmesi açısından önemlidir. HALSER, katılan ve organizasyonda payı olan herkese mutlaka büyük yarar sağlayacak, önemli bir çalışmadır.


nevzat_dayan copyNevzat DAYAN / ISMEYDER Başkanı

Dünya Haller Birliği Kongresi'yle aynı tarihlerde düzenlenen HALSER İstanbul Sergisi, sektörümüze büyük memnuniyet veren bir organizasyondur. Hem kongre hem de sektör sergisine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toptancı Haller Müdürlüğü ile birlikte ev sahiliği yapmaktan büyük memnuniyet duyacağız.

Dünya Haller Birliği sektörün geleceğini şekillendiren uluslararası bir meslek örgütüdür. Bu örgütün her yıl düzenli olarak başka bir ülkede organize ettiği kongrelerde küresel gıda piyasalarının hangi yönde seyrettiğini, yaklaşan trendleri orta ve uzun vadede nasıl bir yol izleyeceğini gözlemleme şansınız olur.

Meslektaşlarımızın Dünya Haller Birliği organizasyonunda azami faydayı alabilmelerini sağlamak amacıyla Bayrampaşa Toptancı Hali'nde vir sergi organizasyonu planladığımızda aklımızda şu vardı; öyle bir organizasyon olsun ki, sektör firmaları, komisyoncu esnafı ve davet edeceğimiz üretcilerimiz ve diğer sektör paydaşlarını aynı ortamda bu değerli yabancı konuklarla buluşturalım. Hem bir gövde gösterisi yapalım hem de muhtemel fırsatları değerlendirip iş birliği olanaklarını yakalayabilelim. Umuyorum ki, organizasyonumuz geleceğimize ışık tutan başarılı ve verimli bir çalışma olsun.


aymeskiad mevlutyilmaz copyMevlüt YILMAZ / AYMESKIAD Başkanı

Bir sektörde temel yönlendirici olan, pazarın nabzını tutan ve üretim aşamalarını yönlendiren
olgu, pazara açılan ve sürümün en çok olduğu kapılardır. Bu açıdan İstanbul toptancı
halleri Türk yaş meyve ve sebze sektörünün asıl yönlendiricisidir.
Bilindiği gibi yaş sebze ve meyvede ihracat konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Girdi maliyetlerinin
yüksek olması, ürün kalitesinde yaşanan sıkıntılar ve kalıntı gibi sorunlar ihracat süreçlerine
sekte vuran etkenler. Ancak öte yandan baktığımızda yurtiçindeki tüketim muazzam
hacimlere ulaşıyor. Öyle ki, bazı ürünlerde ihracatın sözü bile edilmiyor. Zaten, iktisatçılar
iyi bilirler; iç piyasalarda başarılı olamayan hiçbir sektör dış ticarette de sürdürülebilir başarı sağlayamaz…Yurt içindeki ticaretin nabzı da İstanbul toptancı hallerinde atar… Çünkü ülke içindeki en yüksek sürüm bu hallerde gerçekleşir; üzümün, domatesin, biberin, incirin fiyatları bu hallerde oluşan borsa ortamında belirlenir; çiftçilerimizin ürünlerinin kaderi, kıymeti bu hallerden gereçken anlaşılır… İşte, sektörümüzün odak noktası olan İstanbul halleri, 12-14 Mayıs 2011 tarihlerinde tarımsal üretimle ilgili bütün firmaları bir araya getirmek ve ürün ticaretinin kalbinin attığı noktada buluşturmak amacıyla organize oldular. HALSER İstanbul Sergisi adıyla başlattığımız bu çalışma, hem katılımcı firmalarımızın sektörel sorunlarını birbiriyle paylaşarak çözüm ortakları arayacağı bir platform olacak; hem de yurdun her yerinden gelecek olan komisyoncu meslektaşlarımıza mevcut iş ilişkilerini geliştirip, çeşitlendirme fırsatı sağlayacaktır.


M. Sedat KOLCUOĞLU/Ziraat Mühendisi, Ziraat Ajansı ve Msk Fuarcılık Genel Müdürü

sedat_kolcuoglu 002 copyTürkiye’nin en büyük tüketici hali olan Bayrampaşa Toptancı Hali’nde gerçekleştirilecek
HALSER İstanbul Projesi, sektörde ilişkilerin çok sağlıklı olması gereken ama maalesef arzulanan düzeyde sağlıklı ilişki geliştirememiş kesimleri bir araya getirmeyi hedefliyor.…

Bilindiği gibi ticaretini yaptığınız mal ne olursa olsun, üretim ve tüketim kanallarını kontrol eden tarafların birbirini çok iyi tanıması, birbirinin derdinden anlaması ve birbirinin sorunlarına çözümler getirebilmesi gerekir.

HALSER İstanbul Projesi toptancı halleri ile tarım sektörünün üretim aşamasında faaliyet gösteren aktörlerini, Bayrampaşa’da düzenlenecek sergi aracılığıyla ticari işbirliği yapmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Aynı zamanda mevcut işbirliği bağlantılarını da güçlendirip, geliştirecek bir ortam yaratmak amaçlanıyor. Proje vasıtasıyla katılımcılar birbirlerini daha iyi tanıyacaklar, daha çok işbirliği yapacaklar ve sektör sorunlarına karşı birlikte çözüm üretecekler.

HALSER gibi projelerin görevi ise birlik ve kooperatiflerin bulmakta zorlandığı, kendiliğinden
oluşması neredeyse imkansız olan fırsatlar ortamını yaratmaktır. Katılımcıların bu kapsamlı
çalışmadan azami faydayı alabilmesi umuduyla...

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.